מערכות קול מבוססות מחשב

מה אנחנו מציעים?

לעבור ממדיה אופטית (קומפקט דיסק) למדיה ממוחשבת, אינו עניין של מה בכך. לרבים מאיתנו אוסף מוזיקה גדול היקר לליבנו. אנחנו באודיו-קליניק מאפשרים מעבר חלק למדיה ממוחשבת, בהתאם לשלבים הבאים:

שלב א': המרת אוסף הדיסקים

אנחנו נמיר את אוסף המוזיקה שלכם למדיה ממוחשבת, ע"י ביצוע Rip של אוסף הדיסקים שלכם, תוך שמירה מלאה על שלמות האינפורמצייה (Secure-Rip), בפורמט חסכוני יחסית שאינו פוגם באיכות הקול (FLAC).

שלב ב': איחסון המוזיקה

השיטה המומלצת על ידנו לאיחסון מוזיקה, היא באמצעות שרת איחסון עצמאי NAS (Network Attached Storage). שרת זה הנו בעצם מחשב ייעודי (לא PC), המכיל בתוכו מספר דיסקים קשיחים (2-4), ומאפשר לכל אחד המחובר לרשת הביתית לגשת לקבצים המאוחסנים עליו, בהתאם להרשאות גישה שהוגדרו מראש. יתרונו הגדול של NAS – שיתוף קבצים מלא ברשת הביתית, אבטחת מידע וגיבוי מלא של המידע, ללא כאב הראש המאפיין תכונות אלו במחשבים ביתיים רגילים.

ניתן לרכוש אצלנו את שרתי ה-NAS של QNAP.

שלב ג':מקור להשמעת קבצים

אנו מציעים שתי אופציות כמקור להשמעת קבצים:

  • מחשב ייעודי – קטן ושקט, מחובר ישירות למסך הפלזמה / LCD, ומחובר למערכת הקול דרך ממיר DAC  חיצוני לשיפור הסאונד. המחשב מריץ תוכנות מדיה יעודיות: למוזיקה (Jriver) ולסרטים (Boxee).
  • סטרימר ייעודי למוזיקה – מתחבר למחשב אחר (שרת איחסון) בבית דרך הרשת האלחוטית, ניתן לשליטה מרחוק ברחבי הבית (באמצעות שלט יעודי או iPhone), מחובר למערכת הקול דרך ממיר DAC חיצוני לשיפור הסאונד. אינו מצריך חיבור למסך פלזמה.

שלב ד' – איך הכל מתחבר

אנו מציעים התקנה מלאה וחיבור למערכת הקיימת, כולל הקמת רשת אלחוטית או קווית במקרה הצורך.

לצורך חיבור למערכת, אנו נספק ממיר DAC על בסיס של שידרוג מוצר מדף או DAC שייבנה במיוחד, בהתאם לצרכים הייחודיים של הלקוח, וברמות מחיר שונות.

קצת רקע

הקלטה ושמירת מוזיקה באמצעים דיגיטאלים, קיימת כבר מאז שנות ה-70. בשנות ה-80 יצא לעולם הקומפקט-דיסק (Compact Disc ) ומאז כמעט כולנו אוספים את המוזיקה האהובה עלינו באמצעות דיסקים. השימוש במחשב לצורך אחסון מוזיקה קיבל תנופה משמעותית בשנות ה-90, עם הופעת פורמט האודיו MP3. פורמט זה מבצע דחיסה חזקה של המידע (יחס אופייני של 10:1), תוך כדי איבוד מידע (Lossy Compression). בשביל חובבי המוזיקה, פורמט ה-MP3 מהווה חדשות רעות במיוחד – אבדן המידע הנגרם בתהליך הדחיסה, גורם להקלטות האהובות עלינו להשמע שטוחות וחסרות ברק.

בשנת 2000 פותח פורמט חדש לשמירת קבצים, בשם (FLAC (Free Lossless Audio Codec . פורמט זה הביא שני יתרונות מהותיים: אינו מאבד אינפורמצייה, וחינמי. רק מס' שנים לאחר מכן עלתה הפופולריות  של פורמט זה, הרבה בזכות תוכנות מחשב לניגון מדיה וכן סטרימרים. פורמט זה מאפשר דחיסה ביחס של 2:1.

בשנתיים האחרונות זינקה הפופולריות של שמירת קבצי מוזיקה באמצעות מחשב, הרבה בזכות הירידה המתמדת במחירי האיחסון על גבי דיסק קשיח. לצורך ההמחשה, דיסק קשיח בנפח 1TeraByte מאפשר שמירת 3500-4000 אלבומי מוזיקה, ומחירו טיפה יותר מ-$100. ב-$100 נוספים, ניתן לקנות דיסק קשיח נוסף, לצורך גיבוי בלבד, וכך אוסף המוזיקה שלנו בטוח מסכנת נפילה.