צעדי הראשונים בעולם האודיופיליה

אפשר לאמר שהקריירה האודיופילית שלי התחילה כשהייתי בגיל 13. יום אחד, בעודי מטייל להנאתי ברח' דרך הים בחיפה, משך את תשומת ליבי חלון ראווה עם שלט מוזר: "אודיופיל", מילה שלקח לי שנים רבות להבין את משמעותה. בחלון הראווה הוצגו לתפארת מכשירי סטריאו נושאי שמות לא מוכרים שנראו מיוחדים למדי. משהו משך אותי פנימה. אך רק מספר ימים לאחר מכן אזרתי אומץ ונכנסתי לאותה חנות.  את מה שראיתי שם לא אשכח לעולם .

בשנת 1984, ביום הולדתי ה-15 עשיתי את צעדי הראשונים בעולם ה-Hi-Fi, בעזרת ההורים ומתנות יומולדת, קניתי לעצמי מערכת נחמדה ובסיסית שכלל פטיפון Dual, רסיבר סטריאו של Yamaha ורמקולים Morel. מערכת זאת שרתה אותי בנאמנות מס' שנים עד ליום בהיר אחד בשנת 1988, כשנכחתי בתערוכת הסטריאו (הראשונה?) באחד המלונות בת"א. אז נפל לי האסימון כנראה לראשונה והבנתי מה ההבדל בין מערכת Hi-Fi למערכת שעושה מוזיקה. בעקבות אותה תערוכה עשיתי את הרכש האודיופילי הראשון שלי.

ה-Naim הראשון שלי (Naim Nait ) היה מגבר קטן ונחמד שהוציא הספק של 14 וואט בלבד אבל הוציא אותם מכל הלב. בהמשך שידכתי לו רמקולים של Kef Reference 103.2 מדפיים גדולים יחסית וקומפקט דיסק חביב של NAD. למרות שהיו למערכת זו הרבה מגבלות, היא נתנה לי המון שעות של כיף. מערכת זו עברה שינויים ושדרוגים רבים עד שהגעתי בשנת 2000 למערכת הזו:

naim Audio CDX+XPS/Nac-82+Dual Hi-Cap/ Williams hart JLH-80

עם הרמקולים האלו:

B&W matrix 801 Series 3

לקח לי שנים רבות מאז אותה מערכת ראשונה ב-1984, עד שהתחלתי להבין את חלקי הפאזל השונים שמרכיבים מערכת סטריאו טובה – כזו שגורמת לנו לחייך בזמן שהיא מנגנת, ולרצות לשמוע עוד כשהיא מפסיקה לנגן. השלב הבא אחרי אותה מערכת, כלל קפיצה למים הקרירים של DIY – אחרי התנסות מאוד חיובית בשדרוג מגברים, החלטתי ב-2007 לבנות בעצמי את המערכת שתשרת אותי שנים רבות לאחר מכן, ומבחינתי היא מעין פרויקט ארוך טווח, על כך אפרט כאן.