אודות

שמי יאיר פורמן , בן 41 , מתגורר בבנימינה , נשוי ואב לשניים . אני מהנדס בוגר הטכניון (1988)

אני מגדיר את עצמי כאודיופיל מאז שאני זוכר את עצמי. מזה למעלה מעשרים שנה שאני נמצא על מסלול של לימוד והתפתחות בתחום האודיו. שמעתי מערכות רבות ולמדתי להכיר היבטים שונים של סאונד, קראתי לא מעט מאמרים שנכתבו ע"י מומחי ידועים בתחום ולמדתי לא מעט מהנסיון שלהם. ביצעתי גם עשרות רבות של ניתוחים במכשירי אודיו, אם זה לצורך החזרתם לחיים ואם זה לצורך שיפור הביצועים שלהם, וכך צברתי נסיון רב ברמת Hands on.

לאחרונה התחביב הפך למוקד הפעילות שלי והחלטתי להקים את "אודיו קליניק". הקליניקה מציעה את שירותיה לכל אודיופיל, בין אם הוא מתחיל עם תקציב מוגבל, או מנוסה המבקש להתקדם בחווית ההאזנה שלו מבלי להוציא סכומי כסף אסטרונומיים.

הפילוסופיה שלי מאד פשוטה: ניתן לשפר כמעט כל מוצר אודיו ולהפוך אותו לטוב יותר, מבלי להשקיע סכומי עתק. היו אלו היפנים שנקטו במאה השנים האחרונות באסטרטגייה הגורסת: "כל מוצר שנבנה בידי אדם אפשר לשפר, במיוחד ע"י אחרים". לדעתי אסטרטגייה זו נכונה גם בתחום האודיו, שכן פרט למקרי קצה (מוצרי Cost no object), כל מוצר אודיו נבנה במטרה להשיג תוצאה שהיא "Good Enough" למחירו. לפיכך נעשו בו קיצורי דרך ועיגול פינות, וזאת כדי לשמור על שולי הרווח של היצרן.  במקרים רבים (לא בכל המקרים!) ניתן לטפל בנקודות התורפה ברמת האלקטרוניקה, וכך לשפר את ביצועי המכשיר באופן משמעותי, מבלי לפגוע בתפקוד שלו.

עוד על נושא השדרוגים ניתן לקרוא כאן.

תהנו!